BÚÉK 2021! | #hírcsokor1
Kategória: ESC 2021

Üdvözlünk mindenkit, hello 2021, indulhat a #mustra! Tudjuk, ez egy nehéz, ESC-mentes dupla húszas volt, de reménykedve a legjobbakban, újult erővel vágunk neki 2021-nek, amit ugyan nem olyan menő leírni, mint 2020-at, de ha egy fokkal jobb év lesz, mint az előző, már megérte.

Az elődöntőkben ugyanúgy fognak szerepelni az országok, mint a tavaly januárban kihirdetett sorrend, ám a májusban „leleplezett” pontos sorrend vélhetően változni fog, hiszen azt a producerek a konkrét daloktól függően teszik össze. A fesztivál megrendezésére több opció van a teljes online versenytől a csoda-ha-megtörténik teljesen nyílt, helyszíni versenyig, erről az EBU a későbbiekben dönt.

A hírcsokor első részében szeretnénk egy összefoglalót adni az idei helyzetről, arról, hogy az országok idén hogy választják ki dalaikat az idei versenyre. Az Eurovíziós tekintetében csakúgy, mint a tavalyi, az idei év is rendhagyó lesz. Sokkal kevesebb válogatót izgulhatunk végig a kedvencünkért, mivel több ország is úgy döntött, hogy a tavalyi törölt versenyre küldeni szándékozott előadóit küldik. Így például nem tart válogatót se Szerbia, se Lettország, saját előadújuknak tartanak dalválogatót a szlovének és az izraeliek, és teljes válogatót tartanak például a svédek vagy a norvégok.

Ha górcső alatt tartod valamelyik válogatót, és van róla véleményed, ne habozz elküldeni nekünk a cikk@magyarescfanklub.hu címre, ezzel is gyarapítva a heti hírcsokrainkat. A Google-naptárunkban pedig igyekszünk naprakészen tartani az eseményeket, már ami a válogatókat és minden mást illet.

Nézzük meg kategorizálva, kik hogyan választják ki indulójukat:

Konkrét előadójuk van, dal belső kiválasztással:

🇦🇺 Ausztrália – Montaigne
🇨🇭 Svájc – Gjon’s Tears
🇷🇸 Szerbia – Hurricane
🇺🇦 Ukrajna – Go_A

Konkrét előadójuk van, dal válogatóval:

🇮🇱 Izrael – Eden Alene
🇸🇮 Szlovénia – Ana Sokolić

Nincs előadó, belső kiválasztás:

🇩🇪 Németország

Nincs előadó, válogatnak:

🇦🇱 Albánia – Festivali i Këngës 2021 – KIVÁLASZTVA: Anxhela Peristeri – Karma
🇩🇰 Dánia – Melodi Grand Prix 2021
🇪🇪 Észtország – Eesti Laul 2021
🇫🇮 Finnország – UMK 2021
🇫🇷 Franciaország – Eurovision France, c’est vous qui décidez 2021
🇭🇷 Horvátország – Dora 2021
🇱🇹 Litvánia – Pabandom iš naujo 2021
🇳🇴 Norvégia – Melodi Grand Prix 2021
🇮🇹 Olaszország – Sanremo 2021
🇵🇹 Portugália – Festival da Canção 2021
🇸🇪 Svédország – Melodifestivalen 2021

Nincs információ:

🇬🇧 Egyesült Királyság
🇲🇰 Észak-Macedónia
🇧🇾 Fehéroroszország
🇵🇱 Lengyelország
🇦🇲 Örményország
🇷🇺 Oroszország

Jövő héttől kezdődően minden héten beszámolunk arról, mi történt előző héten, és mi várható a hét folyamán.

Szép napot mindenkinek!