KDP 2019

Szabályok

A verseny célja, hogy szavazások útján kiderüljön, melyik a magyar Eurovíziós rajongók táborának mindenkori kedvenc Eurovíziós dala, azaz 2019-ben 1564 jelölt közül választunk, az alábbiakban leírtak szerint.

0. Részvételi feltételek

A Kedvenc Dal Projektben bárki részt vehet, aki
a) részt akar venni,
b) betartja a határidőt,
c) betartja a KDP és a MEF szabályait.

Egy körben egy személy csak egyszer szavazhat.

A játék elsősorban magyar és/vagy magyarországi Eurovíziós rajongóknak szól (illetve a meghívott nemzetközi zsűri tagjainak), de a részvételnek nem feltétele.

A Kedvenc Dal Projektet a Magyar Eurovíziós Fanklub (Egyesület), az ország egyetlen hivatalos (bejegyzett) rajongói klubja szervezi, így annak regisztrált tagjainak szavazata nagyobb súllyal számítanak. A játékon való szavazáshoz külön regisztráció nem szükséges, bár az egyszeri szavazás garantálásához teljes neveteket elkérjük.

I. Nevezési fázis
2019. szeptember 6. – szeptember 15.

A szavazás során mindenki köteles megadni a 20 kedvencét az Eurovíziók történetében. Ezen kívül, opcionálisan meg kell adni további 9 dalt, egyet-egyet az alábbi kategóriákból:

  • – olyan ország dala, ami még nem szerepelt a KDP eddigi döntőiben (a 32 ország a szavazólapon lesz felsorolva)
  • – saját bevallás szerint „bűnös élvezet/guilty pleasure” kategóriába sorolt kedvenc
  • – saját belátás szerint „méltatlanul alulértékelt” kategóriába sorolt kedvenc (pl. Eurovízión elért rossz helyezés miatt)
  • – korcsoportok szerint egy-egy dal: 1956-1973 | 1974-1989 | 1990-2004 | 2005-2012 | 2013-2018 | 2019

A szavazáson egy dalt nem lehet többször nevezni. A beküldéskor a dalokat nem kell rangsorolni. A többszörös nevezéseket töröljük. A MEF tagjai akkor kapnak maximális tagpontot, ha 29 érvényes nevezést adnak le.

A MEF tagjainak szavazatai háromszoros súllyal számítanak.

Kiemelt dalok nincsenek! Azaz, a tavalyi döntős dalok nem élveznek előnyt.

Kvalifikáció

A dalokra érkező szavazatokat összesítjük, kategóriáktól függetlenül. Az így kapott összpontszám alapján felállítunk egy rangsort.

Egy dal bejut, ha sem az országából, sem az évéből nem jutott még tovább négy dal.

Első körben a fenti kategóriákon megyünk végig. Kategóriánként bejut az a dal, ami (még bejuthat) és az adott kategóriában megnevezésre került dalok között a legtöbb szavazattal rendelkezik. [9 továbbjutó]

A megmaradt dalok közül továbbjut az a 10, akik a legtöbb szavazattal rendelkezik az összes nevezett között – kivéve, ha az országa/éve eléri a négyes limitet. [10 továbbjutó]

Az utolsó helyet sorsolással döntjük el: véletlenszerűen választunk egy nevezettet, ami még bejuthat – a kapott szavazatoktól  függetlenül.

II. A Döntő
2019. novemberében

20 dal mérettetik meg. A szavazók feladata ezeket a dalokat rangsorolni, és az Eurovízióhoz hasonlóan pontozni (12, 10, 8, stb.) – 10 dal nem kap pontot. A MEF regisztrált tagjainak szavazata ismét háromszoros súllyal számítanak, bárki másé egyszeressel.

Holtverseny esetén a több nem nulla szavazat dönt, majd a több 12 pont, több 10 pont, stb. Ha ezután is holtverseny van, akkor csak a MEF regisztrált tagjainak szavazatai döntenek (összes pont, nem nulla pont, 12 pont, 10 pont, stb.) Ha ez sem dönt, akkor a nevezéskor kapott több szavazat dönt, majd a MEF tagjai által adott nevezések. Legvégső esetben több győztest hirdetünk.

Az eredményhirdetés során, szavazónként megmutatjuk, hogyan szavaztak (anonim), de ekkor még nem derül ki, hogy valaki a MEF tagja-e. Az eredményhirdetés második fázisában a MEF tagok plusz pontjai összesítve kerül kiosztásra, a legkevesebb pontot begyűjtőtől a legsikeresebbig haladva, így várhatóan az utolsó pillanatig nyitott lesz, hogy ki a győztes.

Nosztalgiázásképp, íme a tavalyi döntő eredménye: