OGAE előválogatók: tessék választani! | bónusz: a Video Contestre már meg van az indulónk!

Az OGAE Song Contest 2020 és a Retro Guest Jury Hits 1969 versenyekre elindítjuk a szavazást, és mutatjuk a Video Contestre kiválasztott indulónkat is!

OGAE Video Contest

A 2020-as versenyre a MEF tagjai közül felállított OGAE-szakértő csapat választotta ki konszenzussal a beérkezett jelöltek közül az indulónkat. Az alapkoncepció az volt, hogy akármilyen szép is egy ballada, ha magyarul szól, a külföldi szavazók nem fognak rá sok pontot adni, továbbtekerik. Tehát legyen – Schell Judit szavaival élve – nagyon valamilyen. A jelöltek közül tehát azt választották ki, aminek a dala és a videója egyaránt ilyen, valamilyen. Hien.

OGAE Song Contest

A 2019-20-as szezonban legaktívabb 5 MEF-tag tiszte volt a másik két verseny esetében 10-re szűkíteni a mezőnyt. Először mindenki megjelölte a saját kedvencét, majd utána a többiből kontraszelektíve, egyesével ejtették ki a dalokat, egészen addig, amíg 10-re nem szűkült a mezőny:

• Majka és Ők – Supersonal 2
  • Tompos Kátya – Viszlek haza
  • Follow the Flow – A holnap küszöbén
  • Pápai Joci × Tóth Gabi – Menedék
  • Carson Coma – Én még sohasem
  • Rácz Gergő × Orsovai Reni – AHA
  • Péter Szabó Szilvia – Két világ közt
  • Soulwave feat. Szakács Gergő – Minden tévedésem
  • Konyha feat. Fábián Juli Allstars – Földrevaló
  • Berkes Olivér – Rólad szól

A lista elérhető Spotify-on ide kattintva.

Retro Guest Jury Hits 1969

A kiválasztott jelöltek:

• Zalatnay Sarolta – Tölcsért csinálok a kezemből
  • Szécsi Pál – Én édes Katinkám
  • Omega – Petróleumlámpa
  • Harangozó Teri – Szeretném bejárni a Földet
  • Illés – Sárika
  • Omega – Gyöngyhajú lány
  • Neoton Família – Kell, hogy várj
  • Illés – Oh, kisleány
  • Késmárky Marika „Edina Pop” – Egy fiú a házból
  • Metro – Citromízű banán

Spotify lista itt.

Szavazz!

Június 14. éjfélig várjuk a szavazataitokat, ahol az egyes dalokat 0 és 5 pont között értékelhetetitek. A szavazáson a MEF tagjainak voksa háromszoros súllyal számít be.

Song Contest szavazólap

Retro szavazólap