OGAE Szavazás – így szavaztunk mi
Kategória: ESC 2018, MEF, OGAE, szavazás

Kicsivel több, mint két hétig lehetett szavazni, hogy kiderüljön: az idei OGAE szavazáson hogyan pontoznak a magyarok. Mutatjuk az eredményeket!

51 fő küldte el az idei mezőny 11 kedvencét. Közülük 22-en a MEF tagjai, akiknek szavazatai háromszoros súllyal kerültek beszámításra. Lehetett a magyar dalra is szavazni, de a hivatalos pontjainkhoz ezeket a szavazatokat helyettesíteni kellett azokkal, amelyeket megelőztek egy-egy szavazó listáján. A két lista között nem nagy az eltérés, habár voltak olyanok, akik nem egy helyet léptek előre.

A szavazásunkon a Viszlát nyár összesen 304 pontot szerzett.

…ez pedig a 4. hely elérésére volt elég. Miután a feljebb jelzett módon szétosztottuk ezt a pontmennyiséget, az alábbi végeredmény született:

Vagyis a legújabb Eurovíziós díva nálunk is mindent letarolt. Hallelujah! A-Ba-Ni-Bi!

Április folyamán érkezik a többi klub eredménye, amit a nemzetközi OGAE honlapján is követhetsz, de mi is folyamatosan beszámolunk az állásról.