OGAE Song, Video és Retro: szavazz a magyar jelöltekre!
Kategória: OGAE, szavazás

A MEF tagjai benevezték jelöltjeiket az idei OGAE versenyekre, ideje hát kiválasztani közülük az indulót. Szavazás!

A három OGAE versenyre megkezdődtek az előválogatók. Mindhárom esetben az alábbiak a szabályok:

1) Bárki szavazhat, de a szavazóíven kötelező megadni a teljes nevedet.

2) Minden dalt (illetve Video Contest esetében videót) 0 és 5 pont között kell értékelni.

3) A MEF regisztrált (tagdíjat fizető) tagjainak szavazata a „külsős” szavazókhoz képest háromszoros súllyal számít. A tagok a 2017-es tagpont-listán versenyenként 3 pontot kapnak.

4) Az előválogató győztese (azaz a leendő induló) a legjobb pontátlagot elérő dal/videó lesz. Holtverseny esetén a több 5 pont, majd a több 4 pont, stb. dönt. Ha még így is holtverseny alakul ki, akkor csak a MEF tagjainak szavazata számít. Ha ez sem dönt, akkor csak a MEF Elnökségének tagjainak szavazatait fogjuk nézni. Ha még ekkor is holtverseny lesz, akkor sorsolás fog dönteni.

5) Szavazási határidő: 2016. június 26.

A versenyek:

OGAE Song Contest

A tavalyi győztes (Franciaország):

A résztvevő országok az elmúlt évben megjelent, hivatalos nyelven (esetünkben tehát magyarul) szóló dalt nevezhetnek.

A magyar előválogató szavazóívéhez kattints ide.

A nevezett előadók: Takács Nikolas, Hősök, Marge, Horváth Tamás & Raul, Majka ft. Kollányi Zsuzsi, Magashegyi Underground, Blahalouisiana, Wolf Kati, Rúzsa Magdi, New Level Empire feat. Deniz, Bogi & The Berry, Tóth Andi, Punnany Massif, Caramel, Antal Timi, Freddie, ByeAlex és a Slepp, Péterfy Bori, Margaret Island, Lotfi Begi ft. Mező Misi, Halott Pénz, Honeybeast, Sajti, Belmondo, Palya Bea, Szeder, Tóth Vera, Wellhello

OGAE Video Contest

A tavalyi győztes (Németország):

A résztvevő országok az elmúlt évben megjelent dal videóklipjét nevezhetik. (A nyelv tetszőleges lehet.) FIGYELEM! A videó számít elsősorban!

A magyar előválogató szavazóíve itt érhető el.

A nevezett előadók: The Couple, ByeAlex, PollyFlow, Curtis, Radics Gigi feat. Mr. Vasovski, Hooligans, Zombori, Abbe Lewis, Kállay Saunders Band, Monkeyneck feat. Call Me Unique, Brains, Hello Hurricane, Soerii és Poolek feat. Németh Juci, Volkova Sisters, Jetlag, Ív, Odett, Pál Dénes, Horányi Juli YOULÏ, Wellhello, Czibi Norbi, Freddie, Ákos, Margaret Island, Cserpes Laura, mïus feat. Laura Hahn, Kelemen Kabátban

OGAE Retro Second Chance Contest – 1973

A tavalyi győztes (Rest of the World):

A Second Chance Contesthez hasonló megmérettetés, az időben visszafelé haladva. Idén 1973-nál tartunk. Azok az országok, akik az adott évben nem vettek részt Eurovízión, vagy nem volt ahhoz előválogatójuk (tehát Magyarország is) az ún. „Guest Jury”, azaz vendégzsűri kategóriában indíthat (idén) ’73-ban megjelent dalt.

A magyar előválogató szavazóíve itt érhető el.

A nevezett előadók: Zalatnay Sarolta, Máté Péter, Victor Máté, Képzelt riport…, Szécsi Pál, Generál, LGT, Tolcsvayék és a Trió, Katona Klári, Delhusa Gjon, Omega, Halász Judit, Kovács Kati és a Hungária, Cserháti Zsuzsa, Taurus, Bergendy, Koncz Zsuzsa