Indul az OGAE Song Contest 2016!
Kategória: OGAE, szavazás

Hála annak, hogy OGAE Hungary lettünk, a Song Contestben is debütál Magyarország! A verseny most indul, minket Wolf Kati képvisel.

A Song Contestben hazájuk (valamelyik) hivatalos nyelvén íródott dalok versenyeznek. A megkötés, hogy az indított dal az adott évben vagy az azt megelőzőben jelent meg, és persze eredeti. Még júniusban, a MEF tagjai Wolf Kati Szabadnak lenni c. számát választották ki erre a nemes feladatra.

Ezzel Magyarország debütál a verseny történetében, akárcsak Csehország. Ausztrália korábban a Rest of the World részéről képviseltetve volt, de most saját jogon először indulnak. Mellettük persze sok ismerős név előkerül (nem csak Eurovízióról). Minden résztvevő felállítja a maga TOP10-es listáját és az Eurovízióhoz hasonlóan adják egymásnak a pontokat.

Összesen 28 ország versenyez, ebből 27-et kell értékelned 0 és 5 pont között. (Saját ország dalára nem lehet szavazni.) Az Egyesület regisztrált tagjainak szavazata háromszoros súllyal számít.

A lényeg:

Szavazási határidő: szeptember 11.

A dalok: a verseny hivatalos honlapján meghallgathatóak.

Ezen a szavazóíven pontozhatsz.
(Megj.: ha nincs google fiókod, e-mailben is szavazhatsz a szavazas@magyarescfanklub.hu címen.)

Szavazásra fel!