OGAE Second Chance Contest 2016 – szavazz!
Kategória: OGAE, szavazás

Kezdetét vette az OGAE Second Chance Contest idei kiírása. A Magyar Eurovíziós Fanklub, azaz az OGAE Hungary tagjai is szavazhatnak, hála az OGAE Rest of the Worlddel való együttműködésnek. Részletek:

A lényeg:

Az alábbi lejátszási listán találhatóak az indulók. A feladatod az, hogy 0 és 5 között értékeld az összes dalt. Azonban Eurovízió szabályaihoz hasonlóan, a 9-es sorszámú Who We Are-ra, mint saját országod dalára, nem szavazhatsz! (Illetve igen, de nem lesz figyelembe véve…) A pontozásodat e-mailben kell elküldeni az escvotes@gmail.com címre, június 30. éjfélig.

A szavazó érvényesen regisztráló MEF tagok 3 ponttal gazdagodnak a tagpontlistán, de egyébként bármelyik magyar fan szavazhat. (A szavazatok ezúttal mindenkinél egyenértékűen lesznek súlyozva.)

Lejátszási lista:

22 Németország – Mystery of a blood red rose – Avantasia
23 Spanyolország – La vida sólo es una – María Isabel

Szavazásra fel!

Mi az a Second Chance Contest?

Az OGAE éves rendezvénye, ahol olyan dalokat lehet indítani, akik az Eurovíziós nemzeti válogatón versenyben voltak, de nem nyertek. Azok az országok, akiknek nem volt nemzeti válogatójuk, zsűriként vesznek részt, azaz szavaznak, mint mindenki más, csak induló nélkül.

Miért a Rest of the World-höz tartozik a magyar induló?

Mert a MEF csak május 13-án vált OGAE taggá, viszont a nevezési határidő április vége volt. Ugyanakkor a két klub az idei Second Chance Contest kapcsán a kezdetektől együtt működött: a MEF 4-re szűkítette a jelöltek listáját, majd a végső indulót a Rest of the World tagjaival közösen választotta ki. Az együttműködés a mostani szavazással folytatódik, de nem ér véget: a Rest of the World pontbemondó videóját is a MEF fogja elkészíteni.