Az OGAE Song Contest 2017 győztese: …
Kategória: OGAE, Song Contest

A magyarokat a Soulwave Szaladok c. dala képviselte. Eredmény!

Mi az az OGAE Song Contest???

Az OGAE fanklubok Európa-, sőt, világszerte kiválasztottak egy-egy dalt, ami a saját hivatalos nyelvükön szól és az elmúlt 1 évben jelent meg. Ezután az Eurovízióhoz hasonló pontozási rendszerben értékelték a dalokat, azaz a TOP10-nek adtak pontokat – kivéve persze a sajátnak, hiszen arra nem lehetett szavazni.

A tavalyi győzelmük után a spanyol klubot érte a megtiszteltetés, hogy megszervezzék az idei versenyt. Ide kattintva érhető el a 28 induló ország és a dal, amivel neveztek. Dicséret illeti őket, mert a szokottól eltérően, nagyon gyorsan prezentálják az eredményt, íme:

Spoiler mentes elemzés

Így pontoztuk a többieket:

1 pont: 🇹🇷 Törökország
2 pont: 🇦🇲 Örményország
3 pont: 🇩🇪 Németország
4 pont: 🇧🇪 Belgium
5 pont: 🇫🇮 Finnország
6 pont: 🇪🇸 Spanyolország
7 pont: 🇳🇿 Új-Zéland (Rest of the World)

8 pont: 🇦🇺 Ausztrália
10 pont: 🇬🇧 Egyesült Királyság

12 pont: 🇮🇪 Írország

Így pontoztak minket:

A Szaladok 1 pontot kapott 🇹🇷 Törökországtól, 2 pontot a Rest of the Worldtől, valamint 3 pontot 🇷🇺 Oroszországtól. Összesen 6 ponttal a 24. helyen végzett a 28 induló között.

A végeredmény

Gratulálunk a győztes ausztrál klubnak!